Van Noordwijkse kust naar Keukenhof
Wist u dat de tulp van origine helemaal niet uit Nederland komt? De bloem waar wij in ons kleine land zo enorm bekend om staan, werd eind 16e eeuw geïntroduceerd vanuit Centraal-Azië. Sindsdien hebben wij ons gespecialiseerd in de tulpenteelt hier in de Duin- en Bollenstreek. Daaraan weiden we jaarlijks een prachtige tentoonstelling in Landgoed Keukenhof, Lisse. Fiets met gemak vanuit Noordwijk naar Keukenhof met ons speciale Keukenhof arrangement en verwonder je over haar kleurrijke bloemenzee.
Tulpen en bolbloemteelt in de Duin- en Bollenstreek
Groeiomstandigheden voor de tulp (en andere bolbloemen) zijn ideaal in de Duin- en Bollenstreek. Ten eerste groeien tulpen het beste in een koude winter en met lage avondtemperaturen. De bloembollen worden aan het begin van de herfst, in oktober of november, geplant en in het voorjaar, vanaf maart of april, komen ze op. Naast de lage temperaturen, bied onze streek nóg een voordeel voor de groei van tulpen: duingrond. Het blijkt dat tulpen en bolbloemen heel goed gedijen in zandgrond. En laten we daar nou toevallig veel van hebben!
De Duin- en Bollenstreek beslaat een deel van Zuid-Holland en strekt zich vanaf de kust van Noordwijk naar het zuidoosten tot Leiden en het noorden tot Haarlem. In dit gebied zijn vroeger zandbanken afgegraven voor de aanleg van steden. De vlaktes die overbleven, zijn tegenwoordig bezaaid met talloze, kleurrijke bolbloemen zoals tulpen, narcissen, hyacinten, lelies en krokussen. Onderweg van Hotel de Baak Seaside in Noordwijk naar Keukenhof in Lisse fiets, wandel of rijdt u dus door bloemvelden zover het oog reikt.



Bloemtentoonstelling in Keukenhof
De tentoonstelling van voorjaarsbloemen in Keukenhof begon in 1950 als initiatief van een tiental toonaangevende bloembollenkwekers. Het immens populaire park (vorig jaar had Keukenhof een bezoekersaantal van bijna 1.5 miljoen mensen) is maar acht weken per jaar open voor publiek, alleen tijdens de bloemtentoonstelling. Deze acht weken laten tegenwoordig 100 bloembollenbedrijven en -kwekers hun mooiste assortiment aan voorjaarsbloeiende bolgewassen zien.
Naast struinen door de 32 hectare aan park, is er nog veel meer te beleven in Keukenhof. In verschillende paviljoenen vind je bloemenshows gewijd aan specifieke bloemen, zo is er een Fresia en Chrysantenshow, een Rozenshow, een Anthurium en Orchideeënshow. Er wordt een oud-Hollands weekend georganiseerd en muziek opgetreden. Ook komt Nijntje een dag langs, kunt u op de foto met Fien en Teun én maakt het Bloemencorso dat van Noordwijk naar Haarlem reist een feestelijke tussenstop bij Keukenhof.
Keukenhof arrangement bij Hotel de Baak Seaside
Ook dit jaar kunt u weer vanuit Hotel de Baak Seaside genieten van een speciaal Keukenhof-arrangement. Tegen gereduceerd tarief blijft u twee nachten bij ons slapen en krijgt u één dag een e-bike van ons om naar en van Keukenhof te fietsen.
Let wel op: tickets voor Keukenhof zijn niet inbegrepen in het arrangement.
Praktisch op een rij
Openingsdata: van 20 maart tot en met 11 mei
Openingstijden: van 08:00 tot 19:00 uur
Keukenhoftickets: koopt u hier.